Do wypadku doszło rano na drodze wyjazdowej z Olsztyna w kierunku Ostródy. Kierujący polonezem 40-letni Andrzej K. z Olsztyna zjechał z drogi i uderzył w przydrożną barierkę.
Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że kierowca jest w stanie ciężkim i musi być przewieziony do szpitala. Jak ustalono, "obrażenia" kierowcy, zwłaszcza trudności z oddychaniem, wynikały z rekordowej zawartości alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu kierowcy grozi do 2 lat więzienia.