Katastrofa budowlana w Sosnowcu. Tuż po godz. 20 zawaliła się część kamienicy przy ulicy Tylnej. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Niestety jedna osoba nie żyje - po wielu godzinach akcji ratowniczej strażacy odnaleźli ciało 78-letniej kobiety. Wcześniej z gruzowiska wydobyto jej męża, który trafił do szpitala.

W jednopiętrowej kamienicy doszło najprawdopodobniej do wybuchu butli z gazem. Po eksplozji zawaliła się część parteru i pierwszego piętra. 

Ten budynek kompletnie się rozleciał, nie ma go. Zostały tam boczne ścianki - mówił naszemu reporterowi jeden z mieszkańców okolicy.

W budynku mieszkają cztery osoby. Początkowo przypuszczano, że pod gruzami mogą być trzy z nich. Ostatecznie okazało się, że w chwili eksplozji dwoje mieszkańców było poza budynkiem. 

Spod gruzów wydobyto starszego mężczyznę, który został przewieziony do szpitala. Druga poszukiwana osoba nie żyje. To 78-letnia kobieta. 

Z sąsiednich budynków ewakuowano około 10 osób. Jak powiedział wojewoda śląski, wszyscy otrzymają pomoc socjalną i lokalową.

Teraz strażacy będą przeszukiwać gruzowisko.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(az)