Nastąpiła awaria kabla średniego napięcia, biegnącego w ziemi. Trwa lokalizowanie miejsca awarii; dokładamy starań, aby została usunięta jak najszybciej – wyjaśniał rzecznik Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego.
W tej chwili energetycy przepinają nieczynne linie do innych źródeł zasilania. Śląski Urząd Wojewódzki, który znajduje się w rejonie objętym awarią, ma prąd, bo korzysta z zasilania z innej niż zwykle linii. Energii nie mają natomiast m.in. wydział gospodarczy Sądu Okręgowego.