RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Al-Kaida grozi USA w rocznicę zamachów

Publikacja: Niedziela, 11 września (21:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W czwartą rocznicę zamachów z 11 września islamscy terroryści zapowiadają kolejne ataki i oskarżają Amerykę o użycie broni masowego rażenia.

Na jednej ze stron internetowych lider Al-Kaidy w Iraku, Abu Musab Al-Zarkawi, potępił ataki sił okupacyjnych w rejonie miasta Tal Afar i stwierdził, że użyto tam najbardziej niszczycielskich broni i najbardziej trujących gazów.

Amerykańskie władze federalne analizują z kolei zapis kasety wideo, w którym rzecznik Al-Kaidy grozi przeprowadzeniem ataków terrorystycznych na Los Angeles i australijskie Melbourne. Taśmę opublikowała dziś jedna z amerykańskich telewizji.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: