Z niepokojem patrzymy w niebo... W wielu miejscach na południu pada i niestety będzie padać. W Faktach RMF FM na bieżąco śledzimy prognozę pogody i sprawdzamy, co dzieje się w regionach zagrożonych powodzią, jak wyglądają przygotowania przed ewentualnym atakiem żywiołu. Na miejscu są reporterzy RMF FM. Ale przez cały czas czekamy także na sygnały od Was! Piszcie do nas na adres fakty@rmf.fm lub w komentarzach pod artykułem. Czekamy także na Wasze zdjęcia.

Front znad Bałkanów o poranku nadciągnął nad Podkarpacie, gdzie już mocno pada. Po południu strefa deszczu zacznie się przesuwać nad Małopolskę, zahaczając o woj. świętokrzyskie. Z czasem obejmie Podhale, a także Beskid Śląski i Żywiecki. Mieszkańcy tych terenów muszą się liczyć z tym, że ulewy mogą trwać nawet kilkadziesiąt godzin. Miejscami w ciągu doby na metr kwadratowy - jak twierdzą meteorolodzy - spadnie około 60 litrów wody.

"Województwo świętokrzyskie - Włoszczowa całą noc padało między 1 a 2 godz. padał grad średnicy około 1,5 cm. Na szczęście nic złego nie zdążył wyrządzić ten deszcz" - napisał do nas słuchacz Darospeed.

"W Bukownie, deszcz, deszcz, 5 stopni, wiatr wieje, przestaje, ech z tą pogodą. Pozdrawiam Darek".

Czekamy na kolejne informacje od Was.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.