"Gowin gra w bycie świętym" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman pytany o ostatnie działania lidera Porozumienia. "To jest taka gra: "ja jestem Jarosław Gowin, jestem lepszy moralnie od reszty mojego obozu politycznego. Ja was do tych wyborów ciągnąć nie chcę. Przy mnie moi koledzy z rządu wyglądają na tych cynicznych, okropnych polityków". W to gra Jarosław Gowin" - tłumaczył gość Roberta Mazurka.

Nie wiem, czy jest możliwa zmiana kandydata. Donald Tusk jest chyba tym politykiem, który najbardziej sobie pluje w brodę. Zrezygnował z kandydowania, bo nie przewidział sytuacji, jaka dziś jest - stwierdził Hofman pytany o kampanię prezydencką Platformy Obywatelskiej. To jest chyba jedyne realne, rozsądne wyjście, które by spowodowało, że pani Kidawa-Błońska nie dostanie mniej niż albo blisko wyniku Konfederacji, Roberta Biedronia. Zmiana lidera opozycji - Władysław Kosiniak-Kamysz na drugim miejscu - dziś nie wydaje się być niemożliwa - dodał. 

Nie mogę się nadziwić, dlaczego, przy tym co się wydarzyło, świat zrobił aż tak mocna pauzę, która nie kończy się w tej chwili i która będzie mieć olbrzymie konsekwencje gospodarcze, społeczne i zdrowotne. Nie będzie pieniędzy, będzie bardzo, bardzo źle, nie tylko w służbie zdrowia, ale w rodzinach. Nie jest dobrze, żeby lekarstwo było gorsze od choroby - mówił gość Roberta Mazurka. Świata, który znamy sprzed pandemii, już nie będzie. Będzie nowy porządek, nowy ład, w którym trzeba żyć, trzeba robić wybory. Trzeba otwierać firmy, trzeba wracać do pracy. Trzeba otwierać knajpy, trzeba otwierać kina. Trzeba odzyskać nasze życie - apelował.