Pińczów, Bodzentyn, Pajęczno, Śmigiel, Borne Sulinowo, a może Kock? Jak co tydzień to Wy zdecydujecie, dokąd pojedziemy w sobotę w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do 12:00. Zapraszamy!

Pińczów, Bodzentyn, Pajęczno, Śmigiel, Borne Sulinowo, a może Kock? Jak co tydzień to Wy zdecydujecie, dokąd pojedziemy w sobotę w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do 12:00. Zapraszamy!
Pińczów, Bodzentyn, Pajęczno, Śmigiel, Borne Sulinowo, a może Kock? Głosujcie! /Michał Dukaczewski /RMF FM

W tym tygodniu mamy dla Was dwie propozycje z województwa świętokrzyskiego. Pińczów to 11-tysięczne miasto położone w południowej części regionu. Zalew pińczowski z amfiteatrem, klub wodny z rowerkami, kajakami, nartami wodnymi. Aeroklub pińczowski, możliwość skoków na spadochronie, loty motolotnią - takie atrakcje Pińczowa wymieniacie na RMF24.pl. Bodzentyn leżący w sąsiedztwie Świętokrzyskiego Parku Narodowego pochwalić może się z kolei barokowym kościołem, ruinami zamku biskupów krakowskich czy zabytkowym układem urbanistycznym.

Znane w całej Polsce targi końskie oraz odbywające się w czerwcu Zjazdy Miłośników Koni. Ciekawa legenda miasta o dręczącym mieszkańców olbrzymim pająku - to już opis Pajęczna w Łódzkiem, który na RMF24.p zamieściła pani Marta. Śmigiel to propozycja z Wielkopolski. Małe miasteczko, choć nie brakuje w nim atrakcji. Jedna z nich to dwa wiatraki witające przyjezdnych. Wieża ciśnień ze wspaniałym widokiem, kolej wąskotorowa, gazownia - pisze nam pan Wojciech.

Najmłodsze miasto w Polsce, dzika natura, las w mieście i przepiękne jezioro - to z kolei krótka charakterystyka położonego w Zachodniopomorskiem Bornego Sulinowa. Kock może się natomiast pochwalić malowniczym położeniem w dolinie Wieprza i pięknym klasycystycznym pałacem. To tutaj rozegrała się także ostatnia bitwa kampanii wrześniowej stoczona przez regularne polskie wojsko.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!