O tym jak wielką wagę do barw klubowych przykładają kibice przekonał się Ronald Koeman. Trener Evertonu pochwalił się swoją choinką, ale ozdoby nie spodobały się fanom "The Toffees". Sympatycy tego klubu stwierdzili, że są zbyt czerwone, a ten kolor jednoznacznie kojarzy się z ich rywalami zza miedzy.

Wszystko się zaczęło od zdjęcia Ronalda Koemana na portalu społecznościowym. Szkoleniowiec Evertonu zaprezentował choinkę, na którą spadła... fala krytyki. Kibice klubu z Goodison Park stwierdzili, że jest "za bardzo czerwona" - ten kolor kojarzy się z lokalnym rywalem Evertonu - Liverpoolem. Everton gra na co dzień w niebieskich koszulach.

Koeman od razu "naprawił błąd". Po kilkunastu minutach zamieścił kolejne zdjęcie choinki w neutralnych kolorach.

To spotkało się z aprobatą zarówno fanów Evertonu, jak i Liverpoolu.

Spotkania między Liverpoolem a Evertonem są nazywane "Derby Merseyside" (nazwa pochodzi od nazwy hrabstwa). Zdaniem statystyków są to najbrutalniejsze spotkania w lidze angielskiej (nigdzie indziej sędziowie nie pokazują tak dużo żółtych i czerwonych kartek). Z drugiej strony mecze te są nazywane The Friendly Derby (Przyjacielskie Derby), ponieważ przychodzą na nie często rodziny, w których są kibice zarówno Liverpoolu jak i Evertonu. 


(j.)