Trzy dni biegów terenowych po Saharze oraz dwa biwaki w namiotach rozbitych na pustyni. To czeka zawodników RMF4RT OCR podczas Runmageddonu Sahara! W połowie marca 2018 roku znajdą się w grupie około 150 entuzjastów biegów ekstremalnych, którzy zmierzą się z wyzwaniami, jakie postawią przed nimi organizatorzy biegu terenowego w południowym Maroku.

Trzy dni biegów terenowych po Saharze oraz dwa biwaki w namiotach rozbitych na pustyni. To czeka zawodników RMF4RT OCR podczas Runmageddonu Sahara! W połowie marca 2018 roku znajdą się w grupie około 150 entuzjastów biegów ekstremalnych, którzy zmierzą się z wyzwaniami, jakie postawią przed nimi organizatorzy biegu terenowego w południowym Maroku.
RMF4RT OCR weźmie udział w Runmageddonie na Saharze /Runmageddon /Materiały prasowe

Dla zawodników RMF4RT OCR będzie to pierwsze tego typu wydarzenie. Doświadczenie zdobyte w biegach terenowych czy ultramaratonach, pomoże im przygotować się do tego ekstremalnego przedsięwzięcia. Runmageddon Sahara to nie tylko wyzwanie fizycznie, to również zmierzenie się z własnymi lękami, słabościami i uprzedzeniami.

Dla teamu RMF4RT OCR to ekstremalne wyzwanie. Będzie to prawdziwy sprawdzian siły i charakteru. Zdajemy sobie sprawę, że to co przeżyjemy podczas tego biegu zostanie w nas na długo. Przed nami czas ostrych treningów. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu wszystkich członków zespołu, przetrwamy przygodę na Saharze! - komentuje Rafał Płuciennik, zawodnik i pomysłodawca RMF 4RACING Team OCR.

W podstawowym formacie biegu, jakim jest SAHARA 50, uczestnicy w ciągu trzech dni pokonają dystans co najmniej 50 kilometrów, co oznacza, że każdego dnia będą musieli przebiec ich minimum kilkanaście. Mogą również wybrać format SAHARA 100. Wtedy w ciągu trzech dni przebiegną po pustyni ponad 100 kilometrów.

Runmageddon Sahara to bieg dla amatorów, ale nie dla debiutantów w imprezach biegowych. Wśród uczestników widzimy ludzi aktywnych, takich którzy startowali już wcześniej w biegach, nie tylko w biegach przeszkodowych ale także w biegach przełajowych, biegach ekstremalnych, jak również w klasycznych maratonach i półmaratonach. - mówi Jarosław Bieniecki, pomysłodawca i prezes Runmageddonu.

W zależności od dnia oraz lokalizacji etapu, zawodnicy będą biegli po hamadzie, czyli kamienistej pustyni, bądź po piaszczystych wydmach. Trasa będzie wyraźnie oznakowana, a na szlaku biegacze mogą się spodziewać przeszkód naturalnych w postaci skalnych grzbietów, wysokich ergów oraz - jeśli tylko aura pozwoli - wody i błota w rozlewiskach okresowych rzek zwanych tu ouedami.

Największym wyzwaniem dla wielu uczestników biegów Runmageddon jest nie tyle samo przebiegnięcie całego dystansu, pokonanie wszystkich naturalnych oraz sztucznych przeszkód rozmieszczonych na trasie oraz dotarcie na metę, co - w wielu przypadkach - przezwyciężenie własnych lęków i uprzedzeń, osiągnięcie czegoś, co wcześniej wydawało się poza zasięgiem i możliwościami fizycznymi organizmu oraz nabranie wiary, że niemożliwe staje się możliwe - dodaje Jarosław Bieniecki.

Zespół RMF4RT OCR rozpoczyna treningi, które pozwolą im przygotować się do podjęcia pustynnego wyzwania. Ze względu na lokalizację biegu, organizatorzy przywiązują szczególną wagę do bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia medycznego. Na trasie będą ratownicy medyczni, a sami uczestnicy przejdą przed wyjazdem szkolenie dotyczące przygotowania się do udziału w tego typu biegu oraz zasad bezpieczeństwa. Każdy uczestnik, na czas biegu, wyposażony będzie w urządzenie monitorujące jego aktualne położenie.

RMF 4RACING Team OCR to grupa pasjonatów crossfitu, biegania i adrenaliny. Drużyna narodziła się z pasji tworzących ją ludzi, podobnie jak RMF 4RACING Team. Zespół powstał z potrzeby osiągania jak najlepszych wyników, ale przede wszystkim dlatego, aby poprzez wspólne działanie, motywować się wzajemnie i dobrze przy tym bawić.

Zapraszamy na stronę: http://ocr.rmf4rt.pl/