Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano trening przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. W kwalifikacjach weźmie udział 6 polskich skoczków. Kamil Stoch ma zapewniony udział w konkursie.

Prognozy pogody są mało optymistyczne. Jutro, kiedy mają się odbyć kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, również ma mocno wiać.

Polscy skoczkowie trenowali dzisiaj w Rovaniemi. Do Kuusamo trener kadry Łukasz Kruczek zabrał siódemkę: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Ten pierwszy - jako dziesiąty zawodnik poprzedniej edycji PŚ - ma zapewniony udział w pierwszym konkursie. Pozostali muszą rywalizować w kwalifikacjach.

"Jeszcze tak dobry nie byłem"

Pracował w agencji reklamowej, dbał o rozwój swojej linii ubrań, ale nie zapominał również o treningu. Trzykrotny medalista olimpijski Austriak Gregor Schlierenzauer uważa, że jeszcze nigdy tak dobrze nie był przygotowany do sezonu w skokach narciarskich.

Ma dopiero 21 lat, a w swoim dorobku najważniejsze osiągnięcia sportowe. Nie zwalnia jednak tempa i zapowiedział, że celem na nadchodzący sezon jest zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

Jestem gotowy na zimę. Na wszelkich sprawdzianach i testach wypadałem znacznie lepiej niż w poprzednich latach. To dodaje mi pewności siebie, zwłaszcza że nic mnie nie boli. Śmiało mogę powiedzieć, że tak dobry jeszcze nie byłem. Również psychicznie czuję się świetnie - ocenił.

Dla niego najważniejszy w tym sezonie będzie Turniej Czterech Skoczni. Mistrzem świata już jestem, a TCS jeszcze nie wygrałem. Raz byłem drugi, a raz trzeci, czas to zmienić. To w tej chwili dla mnie najbardziej istotne - zaznaczył.