Koszykarze Orlando Magic przegrali z Memphis Grizzlies 94-99 w meczu ligi NBA. Marcin Gortat grał przez pięć minut, ale nie zdobył punktów.

Dla drużyny z Memphis była to jedenasta wygrana z rzędu na własnym parkiecie. Do zwycięstwa poprowadził ją Zach Randolph, który zdobył 23 punkty i zebrał aż 19 piłek. W zespole Magic z dobrej strony pokazał się Dwight Howard - 27 punktów i 15 zbiórek. Lider Orlando nie miał jednak wsparcia ze strony kolegów, co było widać zwłaszcza w ostatniej kwarcie. Magic przegrali ją 15-22.

Marcin Gortat pojawił się na parkiecie tylko na pięć minut i nie może zaliczyć swojego występu do udanych - oddał jeden niecelny rzut, miał dwa faule i ani jednej zbiórki.

Rozgrywający Magic Jameer Nelson przyznał po meczu, że Grizzlies wygrali, bo bardziej zależało im na zwycięstwie. A koszykarze z Orlando zanotowali szesnastą porażkę w sezonie. W Southeast Division ciągle zajmują drugie miejsce, a w całej Konferencji Wschodniej są na czwartej pozycji.

Najciekawszy mecz odbył się w Miami, gdzie starły się zespoły Heat i Cleveland Cavaliers, a przede wszystkim dwie wielkie gwiazdy NBA - Dwayne Wade i LeBron James. Obaj zawodnicy uzyskali po 32 punkty, ale po końcowej syrenie uśmiech zagościł tylko na twarzy Jamesa. Na cztery sekundy przed końcem meczu wykorzystał dwa rzuty wolne. Potem piłka trafiła do Wade'a, ale jego akcja była nieskuteczna. Cavaliers wygrali 92-91.

Coraz lepiej na wyjazdach radzą sobie Chicago Bulls. Byki pokonały w San Antonio Spurs 98-93. Bohaterem meczu był Derrick Rose, który zdobył 27 punktów. Dla Bulls była to trzecia wyjazdowa wygrana z rzędu. W ostatnich dziesięciu meczach koszykarze z Chicago wygrali siedem razy.