Konrad Czerniak stanie dzisiaj przed szansą zdobycia dla Polski czwartego medalu na pływackich mistrzostwach świata w Kazaniu. Polak w poniedziałek był trzeci w konkurencji na 50 metrów stylem motylkowym. Teraz wystartuje tym samym stylem, ale na dystans 100 metrów.

W kwalifikacjach do półfinałów szybsi od Polaka byli Węgier Laszlo Csesh, Amerykanin Tom Shields i reprezentant RPA Chad Le Clos.

Na poprzednich mistrzostwach świata w Barcelonie Czerniak zdobył w tej konkurencji brązowy medal. Z kolei w 2011 roku w Szanghaju był drugi.

W tym samym wyścigu wystartuje jeszcze Paweł Korzeniowski, który wywalczył awans z ósmym czasem

Oprócz Czerniaka medale dla Polski zdobył Radosław Kawęcki, który wywalczył srebro na 200 metrów stylem grzbietowym i Jan Świtkowski, który stanął na najniższym stopniu podium na 200 metrów stylem motylkowym.