Dania pokonała w Belgradzie Serbię 21:19 (9:7) w finale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Wynik ten oznacza, że polska reprezentacja zachowuje szanse na awans do igrzysk olimpijskich w Londynie. Biało-czerwoni wystąpią w turnieju, który odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia w Hiszpanii. Oprócz gospodarzy zagrają jeszcze Serbowie i Algierczycy.

Od początku finał ME nie obfitował w bramki. Minimalnie lepsi byli goście, którzy w 19. minucie prowadzili 6:4, ale cały czas mecz toczył się "na styku". Żadna ze stron nie mogła się oderwać od rywala - ani niesieni dopingiem 20-tysięcznej publiczności w Beogradskiej gospodarze, ani konsekwentnie i uważnie grający wicemistrzowie świata.

Do przerwy sytuacja się nie zmieniła i drużyny schodziły do szatni przy stanie 9:7 dla gości, w czym zasługa m.in. sędziów, którzy w końcówce tej części chyba po raz pierwszy w tych mistrzostwach odgwizdali gospodarzom grę na czas. Na ten element pracy arbitrów zwrócił uwagę wcześniej selekcjoner reprezentacji Polski Bogdan Wenta, który krytykował fakt, że Serbowie u siebie mogą rozgrywać akcje praktycznie w nieskończoność.

W drugiej połowie Skandynawowie długo, cierpliwie przeprowadzali atak pozycyjny, przechwycili kilka piłek i w 34. minucie prowadzili 11:7. Serbowie zaczęli odrabiać straty i w 51. minucie po problematycznym karnym przegrywali 15:16.

Od tej pory gra toczyła się gol za gol, a temperatura na hali rosła. Nieudane rzuty Serbów w końcówce spotkania i zgubiona piłka przesądziły jednak o ostatecznym zwycięstwie Danii.

W meczu o brązowy medal Chorwacja wygrała z Hiszpanią 31:27 (13:12). Polska zajęła w imprezie dziewiąte miejsce.