Koszykarze dziesięciu zespołów ligi NBA, w tym Washington Wizards, których graczem jest Marcin Gortat, w meczach zaplanowanych na dzień Bożego Narodzenia wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach. Zamiast nazwisk na plecach pojawią się ich imiona.

Wizards 25 grudnia zmierzą się w Nowym Jorku w słynnej Madison Square Garden z New York Knicks.

Jedynym graczem tego zespołu, którego strój nie będzie się różnił od zwykłego, będzie Brazylijczyk Nene. Urodził się jako Maybyner Rodney Hilario, jednak używa przydomka, który w języku portugalskim oznacza "malucha". Dodał go do nazwiska w 2003 roku.

W Boże Narodzenie, tradycyjnie już, rozegrane zostaną także inne atrakcyjnie zapowiadające się spotkania: obrońcy tytułu San Antonio Spurs powalczą z Oklahoma City Thunder, Miami Heat z Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls z Los Angeles Lakers, a Los Angeles Clippers zmierzą się z Golden State Warriors.

Świąteczne koszulki wybranych zawodników są już dostępne w oficjalnych sklepach NBA oraz internetowej sprzedaży. Wyjątkowy egzemplarz kosztuje 110 dolarów.

Kolejne zwycięstwo Wizards

Wizards odnieśli w nocy trzecie zwycięstwo z rzędu. Pokonali Orlando Magic 98:93. Gortat zdobył 8 punktów. Zaliczył też 7 zbiórek. W 26 minut gry odnotował również dwa bloki, przechwyty i faule.

(MRod)