Wczoraj we Francji rozegrane zostały mecze 21. kolejki Ligue 1. Niespodzianką zakończyło się spotkanie Sochaux z Lille Ludovica Obraniaka. Drużyna reprezentanta Polski, zajmująca przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli przegrała z niżej notowanym rywalem 1:2. Powody do zadowolenia może mieć za to Ireneusz Jeleń, który w doliczonym czasie gry meczu wyjazdowego z Nice trafił do siatki gospodarzy i zapewnił Auxerre cenne trzy punkty.

Dla napastnika reprentacji Polski było to piąte trafienie w aktualnych rozgrywkach. Inny z Polaków występujących w Auxerre, Dariusz Dudka cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Ludovic Obraniak w przegranym 1:2 meczu Lille z Sochaux na boisku pojawił się w 46. minucie, gdy jego drużyna przegrywała już dwoma bramkami. Lille po tej porażce straci wysoką, drugą pozycję w tabeli. Problemów z wygraniem swoich spotkań nie mieli bowiem inni faworyci.

Bordeaux 3:1 wygrało z Grenoble. Mistrzowie Francji przegrywali od 45. minuty, ale potrafili odwrócić losy meczu i pewnie pokonać ostatnią drużynę tabeli. Podobny przebieg miał mecz Lorient z Olympique Lyon. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Pierre Ducasse, ale w drugiej połowie gole w drużynie Claude'a Puela zdobywali Lisandro Lopez oraz strzelec dwóch bramek, Kim Kaelstroem.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się również napastnik Olympique Marsylia, Mamadou Niang, a jego drużyna 2:1 pokonała Le Mans. W innych meczach Montpellier wygrało z Lens, Monaco pokonało Paris St. Germain, a Toulouse bezbramkowo zremisowało z Nancy.

W ostatnim środowym spotkaniu Boulogne przegrało na własnym stadionie z Valenciennes 0:2. Bramki dla drużyny gości, która dzięki temu zwycięstwu awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli, zdobyli Gaetan Bong oraz Fahid Ben Khalfallah.