W siedzibie teamu Ferrari we włoskim Maranello odbyła się dziś prezentacja nowego bolidu F138 przygotowanego na tegoroczny sezon. To już 59. wyścigowe auto tego producenta zaprojektowany wyłącznie do rywalizacji w F1.

To dla nas nowe sportowe wyzwanie. Cieszymy się, że w trudnej sytuacji ekonomicznej udało nam się powiększyć grono sponsorów - powiedział szef teamu Ferrari Stefano Domenicali. Obecnie mamy w Maranello dwie grupy projektowe - jedna zakończyła prace nad modelem 2013, druga już zajmuje się projektem na 2014. W tym roku już od początku sezonu interesują nas zwycięstwa - dodał.  

Nowy bolid ma w nazwie rok 2013 i ilość cylindrów w silniku. Po raz pierwszy pojawi się na torze 5 lutego podczas testów w Jerez w Hiszpanii.

W sezonie 2013 nie będzie żadnych zmian w gronie kierowców słynnego teamu. Za kółkiem nadal będą siadać Hiszpan Fernando Alonso i Brazylijczyk Felipe Massa. W tym roku wyścigi będą wygrywały dwa, może trzy zespoły. Chcemy znaleźć się w tym gronie. Nie biorę udziału w pierwszych testach w Jerez, ale będę je śledził z wielkim zainteresowaniem na bieżąco. Naszym celem jest zwycięstwo - stwierdził Hiszpan.

[MN]