Legia Warszawa w rezerwowym składzie pokonała Koronę Kielce 2:0 w 6. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. W innym niedzielnym meczu trzeci zespół poprzedniego sezonu Ruch Chorzów zremisował 0:0 z wicemistrzem Lechem Poznań, który nie wykorzystał rzutu karnego.

W ekipie Legii nie zagrali Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasza Brzyski, Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk i Miroslav Radovic, czyli piłkarze, którzy wystąpili w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej z FK Aktobe (1:0 na wyjeździe). Na Łazienkowskiej zastąpili ich m.in. młodzi zawodnicy, ale bohaterem okazał się wprowadzony w 71. minucie doświadczony Marek Saganowski, który strzelił swoją setną bramkę w ekstraklasie, dołączając do elitarnego "Klubu 100". Po meczu dostał od kolegów z zespołu... sto ciastek.

Napastnik Legii zdobył jubileuszową bramkę w 76. minucie, ustalając wynik na 2:0. Wcześniej do siatki rywali trafił Orlando Sa. Pod nieobecność liderów szansę dostali m.in. Mateusz Wieteska, Łukasz Moneta, Adam Ryczkowski, Mateusz Szwoch i zaledwie 16-letni Krystian Bielik. Z kolei w ekipie z Kielc zadebiutował były reprezentant Francji Olivier Kapo.

W niedzielę prowadzeni tymczasowo przez trenera Krzysztofa Chrobaka piłkarze "Kolejorza" zremisowali w Chorzowie z Ruchem 0:0, choć w końcówce spotkania mieli wielką szansę. Marcin Kamiński nie wykorzystał wówczas rzutu karnego - skuteczną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński.

W sobotnich spotkaniach - oprócz wspomnianego meczu w Zabrzu - Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na wyjeździe z Cracovią 3:1, a Jagiellonia uległa w Białymstoku Śląskowi Wrocław 1:3, choć do przerwy prowadziła. Bohaterem Podbeskidzia okazał się Damian Chmiel, zdobywca dwóch goli dla gości. Oprócz niego do siatki Cracovii trafił sprowadzony niedawno z Korony Kielce Maciej Korzym, a jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Deleu, do niedawna obrońca Lechii Gdańsk.

Kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie świetnie spisującego się PGE GKS Bełchatów (trzy zwycięstwa, dwa remisy) z przedostatnim w tabeli Piastem Gliwice.