Asseco Prokom Gdynia przegrał przed własną publicznością z mistrzem Hiszpanii Caja Laboral Vitoria 73:80 (15:20, 23:21,16:21, 19:18) w meczu 2. kolejki grupy A Euroligi koszykarzy.

Mistrzowie Polski liczyli na zwycięski debiut w tym sezonie Euroligi przed własną publicznością. Już przed meczem wiadomo było, że Caja Laboral Vitoria (dawna TAU Ceramica Vitoria) to rywal niezwykle trudny. Dodatkowe emocje wzbudzał pojedynek rozgrywających. W zespole Asseco grał Bobby Brown, a w drużynie z Hiszpanii dawny gracz Prokomu David Logan.

Od początku meczu gospodarze starali się dotrzymać kroku rywalom. W pierwszej i drugiej kwarcie to się udawało, bo Caja prowadziła tylko trzema punktami. Jednak początek drugiej połowy rozwiał nadzieje gdynian. Teletović, Logan i Huertas trafiali za dwa i za trzy punkty, a ich finezyjne akcje podłamały podopiecznych Tomasa Pacesasa. Pod koniec gospodarze wzięli się do roboty, zaczęli trafiać Giddens i Brown, ale udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Była to druga porażka mistrza Polski w grupie. Przed tygodniem gdynianie ulegli na wyjeździe Chimki Moskwa (76:82).