Adam Małysz, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski i Jakub Kot wystąpią w konkursach Pucharu Świata w Oberstdorfie. Na niemieckim mamucie odbędą się dwa konkursy lotów - w sobotę drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że do Oberstdorfu nie pojadą niektórzy skoczkowie, którzy mają wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Kamil Stoch, Stefan Hula i Krzysztof Miętus opuszczą te zawody i skupią się na treningu. Już we wtorek ćwiczyli w Wiśle, a od czwartku zaczynają treningi w Szczyrku. Adam Małysz zdecydował się na wyjazd do Oberstdorfu. Jak tłumaczy prezes PZN Apoloniusz Tajner Małysz chce zdobyć jak najwięcej punktów w Pucharze Świata.

Apoloniusz Tajner o planach Małysza

W Oberstdorfie Polacy wystartują zarówno w konkursie drużynowym jak i indywidualnym. Po tych konkursach Rutkowski i Bachleda wrócą do kraju aby trenować, a Małysz wystąpi jeszcze na zawodach w Klingenthal. Tajner dodaje, że jest spokojny o formę Małysza, martwi go trochę dyspozycja pozostałych kadrowiczów

Apoloniusz Tajner o formie drużyny

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego wierzy mocno w to, że Justyna Kowalczyk będzie w stanie utrzymać wysoką formę i w Vancouver powalczy o medale. Trener Aleksander Wierietielny zapowiada nawet, że na igrzyskach forma Justyny będzie jeszcze lepsza, a do tej pory jego zapowiedzi się sprawdzały.