David Beckham wystąpił w barwach Manchesteru United w meczu pożegnalnym Gary'ego Neville'a przeciwko Juventusowi Turyn (1:2). W pierwszej połowie w bramce angielskiej drużyny wystąpił Tomasz Kuszczak.

Beckham - były gracz MU, a obecnie Los Angeles Galaxy - zgodził się wystąpić w spotkaniu ze względu na przyjaźń, jaka łączy go z Nevillem. W przeszłości współpracowali ze sobą w meczach "Czerwonych Diabłów" oraz reprezentacji Anglii.

Włoski zespół wygrał 2:1 po golach Manuela Giandonato i Simone Pepe. Wcześniej jednak bramkę dla gospodarzy zdobył Wayne Rooney. W pierwszej połowie w bramce gospodarzy wystąpił Tomasz Kuszczak, którego w przerwie zmienił Duńczyk Anders Lindegaard.

Trener MU Alex Ferguson oszczędzał swoich podstawowych graczy i większość z nich nie zagrała całego meczu (albo w ogóle nie pojawili się na boisku). W sobotę bowiem "Czerwone diabły" zmierzą się na Wembley z Barceloną w finale Ligi Mistrzów.

Gary Neville w trakcie 18-letniej kariery wygrał z Manchesterem United m.in. Ligę Mistrzów i osiem razy mistrzostwo kraju.