Agnieszka Radwańska w nowym rankingu WTA Tour zajmuje 13. miejsce. Do pierwszej "100" wróciła jej młodsza siostra Urszula, która awansowała na 88. pozycję na świecie. Liderką klasyfikacji tenisistek jest już 50. tydzień Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Wozniacki wyprzedza w klasyfikacji Rosjankę Marię Szarapową i Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Urszula Radwańska zajmowała już w rankingu 62. miejsce, jednak w styczniu ubiegłego roku lekarze stwierdzili u niej pęknięcie kręgu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i tenisistka nie mogła grać przez sześć miesięcy. Polka przeszła także operację wypełnienia szczeliny sztuczną tkanką kostną.

W tym miesiącu krakowianka dobrze spisywała się na turniejach WTA Tour w Azji. W Taszkencie osiągnęła pierwszy w karierze półfinał, a w ubiegłym tygodniu w Kantonie odpadła w ćwierćfinale. Te dwa wyniki pozwoliły jej przesunąć się ze 121. na 88. lokatę.

W tym tygodniu Polka wystartuje w Tokio (z pulą nagród 2,05 mln dol.). Do turnieju przebiła się przez dwie rundy eliminacji. Jej pierwszą rywalką będzie Czeszka Klara Zakopalova, obecnie 43. na świecie.

W stolicy Japonii startuje również Agnieszka Radwańska. "Isia" w drugiej rundzie zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która nieoczekiwanie wyeliminowała ją we wrześniu w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open.

Natomiast w rankingu WTA Championships, który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju Masters w Stambule również prowadzi Wozniacki. Wyprzedza Szarapową i Chinką Na Li. Agnieszka Radwańska jest 13., a Urszula - 104.

Radwańska 13. wśród najbogatszych tenisistek sezonu

22-letnia Agnieszka Radwańska, z dorobkiem 1 074 888 dolarów, zajmuje 13. miejsce na liście najbogatszych tenisistek sezonu. Prowadzi Czeszka Petra Kvitova - 3,248 mln dol., przed Chinką Na Li - 3,247 oraz Rosjanką Marią Szarapową - 2,747.

Tuż za Szarapową jest sklasyfikowana Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki - 2,745 mln dol.