Skomplikowane złamanie kostki, które wymaga dwóch operacji - to efekt koszmarnego wypadku francuskiej tyczkarki Margot Chevrier podczas lekkoatletycznych mistrzostw halowych w Glasgow. Zawodniczka zapowiada jednak, że chce wziąć udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Do wypadku podczas zawodów tyczkarskich kobiet doszło w sobotę. Jak podaje Eurosport, nastąpiło to w chwili, gdy 24-letnia Chevrier podeszła do drugiej próby skoku o tyczce - starała się wówczas pokonać poprzeczkę znajdującą się na wysokości 4,65 m.

"Opuściła arenę na noszach"

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać, jak po nieudanym skoku o tyczce Margot Chevrier opada nie na materac, tylko na skrzynkę, z której wybijają się zawodnicy. Upadając, nienaturalnie wykrzywia się jej lewa stopa. W wyniku upadku Francuzka doznała otwartego złamania kostki w lewej nodze. Po zdarzeniu Margot Chevrier zaczęła krzyczeć z bólu, zawodniczce udzielono pomocy medycznej.

Jak napisała na X (dawny Twitter) korespondentka BBC Laura Scott, "finał skoku o tyczce kobiet na halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Glasgow został wstrzymany na ostatnie 15 minut po paskudnym upadku francuskiej lekkoatletki Margot Chevrier". 

Scott przekazała, że Chevrier "opuściła arenę na noszach, otrzymując gromkie brawa od publiczności".

"Do zobaczenia na igrzyskach olimpijskich w Paryżu"

Margot Chevrier poinformowała na swoim Instagramie o zaplanowanej na niedzielny poranek operacji w Glasgow.

Jak napisał na X agent sportowy Jerome Dupont, 24-letnia Francuzka ma "skomplikowane złamanie kostki i czekają ją 2 operacje". "Obiecuje, że będzie w Paryżu 2024. Zmuś się Margot" - dodał.

Również sama Margot Chevrier na swoim Instagramie przekazała, że zamierza starać się o udział w zawodach, które rozpoczną się za kilka miesięcy. "Do zobaczenia w sierpniu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu" - napisała.

Igrzyska w Paryżu

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu. Początek wydarzenia zaplanowano na 26 lipca 2024 roku. Igrzyska potrwają do 11 sierpnia.