Samolot z Warszawy do Los Angeles zawrócił na Lotnisko Chopina. Powodem była usterka silnika. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Dreamliner wystartował w drogę do Los Angeles kilka minut przed 12:00, jednak po niespełna godzinie i po pierwszym zwrocie, kiedy znad Kalisza kierował się w stronę Bałtyku, pojawiła się usterka, która ostatecznie doprowadziła do tego, że w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego pilot podjął decyzję o zawróceniu i wylądowaniu w Warszawie, z której dreamliner startował.

Usterka, której natura będzie dopiero zbadana, wywołała konieczność wyłączenia jednego z silników maszyny, która lądowała w stolicy w asyście wszystkich służb, a więc w trybie awaryjnym, tylko na jednym silniku.

Lądowanie przebiegło pomyślnie, a przewoźnik przygotowuje właśnie do startu maszynę zastępczą, która ma być gotowa do lotu do Los Angeles przed godzina 16. Start odbędzie się więc z blisko 4-godzinnym opóźnieniem.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: