50 pojemników z nieznaną, żrącą substancją zostało znalezionych w lesie w Zbrosławicach w Śląskiem. Zauważył je właściciel pobliskiej pasieki. Prowadzone teraz badania mają wykazać, co to za substancja.

W lesie w Zbrosławicach w woj. śląskim właściciel pobliskiej pasieki znalazł 50 pojemników z żrącą substancją. Nie wiadomo, co to jest - mają to wykazać badania.

Reporter RMF FM Marcin Buczek relacjonuje, że pojemniki ktoś porzucił kilkaset metrów od drogi, nawet nie próbował ich ukryć.

Rocznie usuwanie śmieci z lasów w Śląskiem kosztuje około miliona złotych - szacuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

W całym kraju natomiast usuwanie odpadów i śmieci, które porzucane są w lasach, kosztuje około 20 milionów złotych.

Do lasu przywozi się wszystko: samochody, czasami zdarza się eternit, śmieci poremontowe, a raz było to 7 palet skór wołowych - wylicza Marek Mróz z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Ile takich miejsc jest w śląskich lasach, nie sposób powiedzieć.

Mróz zauważa pewną prawidłowość, im większa miejscowość, tym pewniej będzie to, że takie śmieci w pobliskim lesie się znajdzie.