Policjanci z Lublina oraz Opola Lubelskiego zatrzymali 5 mężczyzn w związku z ostrzelaniem dwóch domów w Chodlu ( Lubelskie). Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty m.in narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Trzech z nich w wieku 38, 62 i 75-lat zostało tymczasowo aresztowanych. Mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Sąd tymczasowo aresztował 38-letniego Michała K., który jest podejrzany o groźby pozbawienia życia i ostrzelanie z broni palnej dwóch domów w miejscowości Chodel (Lubelskie). W związku ze sprawą zarzuty usłyszało łącznie pięciu mężczyzn, w tym trzech zostało aresztowanych.

Asp. Katarzyna Bigos z policji w Opolu Lubelskim poinformowała, że 12 listopada policja otrzymała zgłoszenie o ostrzelaniu z broni palnej domów w Chodlu.  W związku ze zdarzeniami zarzuty usłyszało pięciu mieszkańców powiatu opolskiego w wieku od 20 do 75 lat.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka potwierdziła, że jednym z zatrzymanych jest 38-letni Michał K. Śledczy ustalili, że mężczyzna w minioną niedzielę rano "kierował groźby pozbawienia życia wobec dwójki pokrzywdzonych w ten sposób, że oddał strzały z nieustalonej broni w okno domu". Następnie uderzał maczetą w drzwi wejściowe.

Nocą tego samego dnia - poinformowała prokurator - Michał K. powrócił przed posesję, ponownie kierował groźby, oddał strzał w kierunku domu i wybił szybę. Następnie udał się przed inny dom i również strzelił w jego kierunku.

Michał K. usłyszał w sumie pięć zarzutów: kierowania gróźb pozbawienia życia, narażenia na utratę życia lub zdrowia pokrzywdzonych poprzez oddanie strzałów w kierunku domów, uszkodzenia mienia i posiadania broni palnej bez zezwolenia.

Zarzuty usłyszeli także pozostali zatrzymani

Jak podała prokurator, dwa zarzuty usłyszał także 75-letni Eugeniusz K., który - ustalono - "posiadał bez zezwolenia broń palną, która została użyta do oddania strzałów w kierunku tych dwóch domów". 

Również dwa zarzuty prokuratura postawiła 62-letniemu Adamowi Ś. Pierwszy dotyczy posiadania bez zezwolenia dwóch jednostek broni, w tym jednej użytej do oddania strzałów w kierunku miejsca zamieszkania pokrzywdzonych. Drugi zarzut dotyczy utrudniania postępowania. Śledczy ustalili bowiem, że Adam Ś. przejął broń od Eugeniusza K. celem jej ukrycia i zatarcia śladów.

Jak podała policja, zarzuty usłyszał także 20-latek, który był na miejscu zdarzeń wspólnie z Michałem K. Natomiast drugiemu z zatrzymanych 62-latków postawiono zarzuty posiadania broni palnej, trofeów oraz tuszy zwierzyny łownej bez uprawnień. Mężczyzna odpowie także za nielegalną produkcję alkoholu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.