Prowadzenie własnej działalności gospodarczej daje nieograniczone możliwości rozwoju, a także możliwość zakupu dowolnego pojazdu i sprzętu w ramach leasingu. W dzisiejszych czasach firmy leasingowe pokrywają koszty nabycia nie tylko aut do firmowej floty, ale także dóbr luksusowych. Sprawdź, na czym polega leasing jachtu i kiedy warto zdecydować się na taką umowę.

Leasing jachtów - czy to w ogóle możliwe?

Jako właściciel firmy możesz pozwolić sobie na zakup dowolnej ruchomości w ramach umowy leasingowej. To dobry sposób, aby ograniczyć koszty początkowe nabycia pojazdu, maszyny firmowej lub jachtu i jednocześnie cieszyć się możliwością nieograniczonego korzystania z wybranego dobytku.

Leasing jachtu jest jak najbardziej możliwy. Wystarczy, że wybierzesz rzetelną firmę leasingową. W ofercie mLeasing znajdziesz ciekawą propozycję na finansowanie jachtu, niezależnie od całkowitej wartości łodzi.

Leasing jachtów w mLeasing - na czym to polega?

W ramach firmowych wydatków możesz zdecydować się na leasing jachtu, którego użyjesz nie tylko do rekreacji, ale także prowadzenia spotkań biznesowych z klientami klasy premium. Podpisanie umowy na leasing jachtu to dobry pomysł, chociażby z tego względu, aby utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa na zadowalającym poziomie.

Decydując się na ofertę finansowania w mLeasing, możesz liczyć na następujące warunki:

  • możliwość pokrycia kosztów nabycia nowych i używanych jachtów,
  • dwie waluty do wyboru: PLN i EUR,
  • do 84 miesięcy spłaty w ramach umowy leasingu,
  • koszty stałe lub zmienne, dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Propozycja na leasing jachtów jest skierowana do spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Leasing jachtu - operacyjny czy finansowy?

Pokrycie kosztów zakupu luksusowego jachtu na firmę jest możliwe w ramach umowy leasingowej z mLeasing. Możesz podpisać ją w dwóch wariantach.

  1. Leasing operacyjny - w tym przypadku możesz korzystać ze wszystkich możliwości nabytej ruchomości w ramach za miesięczne płatności rat leasingowych. Opłata wstępna i raty leasingu za jacht są kosztem uzyskania przychodu przedsiębiorcy, a na koniec umowy ruchomość można wykupić za wstępnie ustaloną kwotę lub wymienić jacht na nowszy model.
  2. Leasing finansowy - dla takiej formy finansowania pojawia się konieczność opłacenia podatku VAT od zakupu ruchomości już na początku trwania umowy i to w całości. Po zakończeniu umowy leasingowej przedmiot przechodzi na własność przedsiębiorstwa. Warto dodać, że finansowy leasing jachtu umożliwia dokonywanie odpisów amortyzacyjnych, a rata odsetkowa leasingu jest wliczana w koszty uzyskania przychodu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pożyczka leasingowa, choć w tym przypadku wymagany będzie wyższy wkład własny w zakup ruchomości. Czy leasing jachtu się opłaca? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli nie chcesz narażać swojego przedsiębiorstwa na chwilowy brak płynności finansowej.

Leasing jachtów a ubezpieczenie - co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach leasing jachtów działa podobnie, jak standardowe umowy dotyczące finansowania auta osobowego na firmę. W obydwu przypadkach obowiązuje pełna polisa ubezpieczeniowa OC i AC.

Decydując się na leasing jachtu w mLeasing, możesz liczyć na kompleksową ochronę w ramach pakietu Jacht Casco. Co obejmują takie usługi?

  • Całoroczne ubezpieczenie All Risk.
  • Ubezpieczenie OC jachtu.
  • Profesjonalną obsługę i pomoc podczas likwidacji szkody.
  • Koszty ubezpieczenia wliczone w raty leasingowe.

Kontaktując się z ekspertem mLeasing otrzymasz pełne doradztwo w zakresie ubiegania się o leasing jachtu, a także możliwości wykupienia dodatkowych pakietów ochronnych. Choć firmowa łódź może być potężnym wydatkiem - wstępne koszty można znacznie ograniczyć, właśnie poprzez leasing jachtu. Jeśli na poważnie myślisz o zakupie luksusowej łodzi na firmę - nie wahaj się i wybierz leasing operacyjny lub finansowy w mLeasing.