W przeszłości przywracanie ostrości wzroku wiązało się z kilkudniową hospitalizacją i inwazyjną interwencją chirurgiczną. Zabiegi niosły ze sobą znacznie wyższe ryzyko niepowodzenia niż obecnie. Współczesna okulistyka oferuje Pacjentom metody laserowe, które umożliwiają usunięcie wad refrakcji w około 20 minut bez bólu i długiej rekonwalescencji. Sprawdź, dlaczego warto poddać się laserowej korekcji wzroku i odzyskaj utraconą ostrość widzenia, korzystając z możliwości, jakie daje chirurgia refrakcyjna.

Laserowe leczenie wad wzroku - bezpieczna i szybka procedura zabiegowa

Rozwój technologii używanych w we współczesnej okulistyce sprawia, że specjaliści są w stanie pozbyć się dużych jak i małych wad wzroku w zaledwie kilkanaście minut. Pacjenci odzyskują ostrość widzenia następnego dnia po zabiegu, nie ma więc potrzeby hospitalizacji. Tak wygląda to np. podczas laserowej korekcji wzroku w Krakowie.

Zabiegi laserowe mogą być wykonane u Pacjentów z różnymi wadami wzroku, również poważnymi, jak np.:

  • dalekowzroczność do +6 dioptrii,
  • krótkowzroczność do -12 dioptrii (inaczej miopia),
  • astygmatyzm do 6 dioptrii,
  • prezbiopia (starczowzroczność rozpoznawana zwykle u osób po 40. roku życia).

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, laserowe leczenie wad wzroku trwa do 20 minut, dzięki nowoczesnym urządzeniom regeneracja wzrokowa jest przyspieszona, a Ty nie musisz brać długiego zwolnienia lekarskiego w pracy ani rezygnować z ulubionych aktywności sportowych przez wiele dni. 

Wiedz, że procedury zabiegowe poprzedzają szczegółowe badania kwalifikujące, które pozwalają ekspertom dobrać optymalną metodę usuwania wad wzroku dla danego Pacjenta. 

Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze, którzy pracują z niezwykłą precyzją i profesjonalizmem, korzystając z nowoczesnego oraz certyfikowanego sprzętu medycznego.

Laserowa korekcja wzroku - metody dające wysoki współczynnik satysfakcji

Kliniki okulistyczne, które oferują laserową korekcję wzroku, korzystają z różnych, mniej lub bardziej inwazyjnych metod zabiegowych. Wszystkie zabiegi 

(bez względu na zastosowaną technikę) są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta laserowa korekcja wad wzroku może zostać przeprowadzona z wykorzystaniem technologii takich jak np.:

  • SMILE®/Lentivu®, 
  • FemtoLASIK,
  • FemtoLASIK LBV, 
  • PRESBYOND®/Clearvu®,
  • LASIK Wavefront/Epi-Lasik/SBK LASIK,
  • EBK (Epithelial Bowman's Keratectomy),
  • PRK (fotorefrakcyjna keratektomia).

Korekcja laserowa a refrakcyjna wymiana soczewki wewnątrzgałkowej

Warto wspomnieć, że laserowa korekcja wzroku jest wykonywana u młodszych jak i starszych Pacjentów nawet tych po 60. roku życia, którzy chcą poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Należy jednak zaznaczyć, że nie każda metoda laserowa znajduje zastosowanie u osób z cienką rogówką i mało elastyczną soczewką oka. W takim przypadku Pacjentom niekiedy zaleca się inne procedury zabiegowe jak np. refrakcyjna wymiana soczewki wewnątrzgałkowej (naturalna soczewka jest zastępowana sztuczną). Zabieg ten pozwala na redukcję wady wzroku do dali lub bliży (najczęściej jest wykonywany u osób, które z różnych powodów nie mogą poddać się korekcji laserowej i mają duże wady wzroku).

Podsumowując, przywrócenie ostrości wzroku dzięki technologiom laserowym jest szybkie, bezpieczne i wysoce skuteczne. Nie wiąże się z bólem ani długotrwałą rekonwalescencją.

Procedury zabiegowe, które mają na celu usunąć lub skorygować wady refrakcji, poprzedzane są dokładnymi badaniami kwalifikacyjnymi i wywiadem z Pacjentem. Takie postępowanie pozwala specjalistom na dobranie najlepszej dostępnej metody zabiegowej do danego rodzaju wady, stanu zdrowia oraz wieku osoby, która zgłasza się do kliniki z konkretnym problemem okulistycznym.