W Zakopanem odbędą się dzisiaj dwa treningi i drużynowy konkurs skoków narciarskich. Kwalifikacje do zawodów indywidualnych przeniesiono natomiast na jutro. Takie decyzje zapadły po konsultacjach jury i zawodników. Zmiany wymusił silny wiatr. W porywach halny osiąga w Zakopanem prędkość do 75,5 km/h, zaś w Tatrach - jak poinformował dyżurny wysokogórskiej stacji meteorologicznej IMGW na Kasprowym Wierchu - nawet 100 km/h.

Już w piątek halny uniemożliwił przeprowadzenie treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi - ustalono więc, że odbędą się one dzisiaj. Silny wiatr znów pokrzyżował jednak plany organizatorów. Sytuacja jest trudna, pod naporem halnego przewracają się drzewa, nad ranem zakopiańscy strażacy byli wzywani do usuwania ich z dróg.

Zgodnie z decyzją podjętą przed południem, treningi rozpoczną się o godzinie 15, a konkurs drużynowy - tak jak planowano wcześniej - o godzinie 17.

Na zawody sprzedano komplet biletów - ponad 22 tysiące wejściówek na sobotę i taką samą liczbę na niedzielę.

W Zakopanem ma wystartować 69 skoczków z 16 krajów. Z Polski na Wielkiej Krokwi mają stanąć: Stanisław Biela, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka Kamil Stoch, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

(edbie)