Nie można, jak za socjalizmu, centralistycznie podejmować decyzji dotyczących m.in. przedsiębiorców - mówiła kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Porozmawiajmy o Polsce, bo idzie pan w złym kierunku, Polska nie chce socjalizmu - zwróciła się do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Nawiązując na konferencji prasowej w Kielcach do zapowiedzi rządu i PiS dotyczących podniesienia płacy minimalnej, kandydatka KO na premiera podkreśliła, że nie powinien o tym decydować prezes PiS Jarosław Kaczyński, gdyż "nigdy własnej firmy nie prowadził, nie brał kredytu na założenie firmy i nigdy nie stanął twarzą w twarz ze swoim pracownikiem, którego musiałby zwolnić tylko dlatego, że koszty pracy w jego zakładzie pracy są za wysokie".

Chcemy, żeby przedsiębiorcy i pracownicy wspólnie pracowali, żeby gospodarka rozwijała się. Nie może być tak, jak za socjalizmu, że centralistycznie będzie decydowało się, kto w Polsce może być przedsiębiorcą, kto ma być nauczycielem, adwokatem, czy dziennikarzem - powiedziała Kidawa-Błońska.

Porozmawiajmy o Polsce, bo idzie pan w złym kierunku. Polska nie chce socjalizmu - zwróciła się do prezesa PiS.

Zapewniła, że Koalicja Obywatelska nie zgodzi się na takie socjalistyczne metody rządzenia, gdyż w jej ocenie, Polacy sami chcą decydować o swoim życiu i podejmować życiowe wybory.

Obecny na konferencji lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że KO deklaruje - w przypadku wygrania wyborów i objęcia rządów - jak najmniej polityki w gospodarce i przedsiębiorczości. Jak najmniej złego wpływu polityków. To co zrobił Kaczyński narzucając podniesienie płacy minimalnej, to w sposób bezmyślny straszenie przedsiębiorców - powiedział.

LGBT, aborcja, kara śmierci, relacje państwo - Kościół... Zapraszamy na wyborczą debatę światopoglądową!

Na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi 2019 RMF FM, "Dziennik Gazeta Prawna" i Interia.pl zapraszają na serię debat wyborczych "Po prostu Polska"!

W każdy poniedziałek na antenie RMF FM oraz na stronach głównych RMF 24, Interii i dziennik.pl na poglądy ścierają się przedstawiciele największych komitetów wyborczych.

Tematem najbliższej debaty - w poniedziałek 7 października - będą kwestie światopoglądowe!

Jaki stosunek mają politycy do kwestii aborcji, zapewnienia równych praw środowiskom LGBT - np. małżeństw jednopłciowych - czy kary śmierci, jak postrzegają relacje państwo - Kościół?

Startujemy tradycyjnie tuż po 18:00.

A w tym tygodniu uczestnicy naszej debaty dyskutowali o gospodarce. Relację z dyskusji i zapis transmisji wideo znajdziecie TUTAJ! >>>>