Dwie młode kobiety próbowały w piątek wieczorem zakłócić nabożeństwo w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela na Osowej. Doszło do szarpaniny. Sprawę zgłoszono na policję.

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska przekazała, że mundurowi prowadzą dochodzenie w sprawie piątkowego zdarzenia.

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znieważenia, do którego doszło wczoraj około godziny 20.40 w Gdańsku przy ul. Pegaza na terenie kościoła. Z informacji, które zdobyli policjanci wynika, że dwie kobiety wykrzykiwały niecenzuralne słowa w przedsionku kościoła. Do wnętrza świątyni nie zostały wpuszczone ze względu na postawę wiernych, którzy wychodzili z niej po skończonym nabożeństwie. Przed kościołem kobiety miały znieważać księdza oraz inne osoby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z przebiegu tego zdarzenia. Ustalili tożsamość jednej z kobiet, która zostanie przez nich przesłuchana i niewykluczone że usłyszy zarzuty. Tożsamość drugiej jest ustalana przez policjantów - powiedziała  st.asp. Karina Kamińska.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że jedna z kobiet miała przy sobie nóż.

W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny orzekł, przy dwóch zdaniach odrębnych, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją.

Po ogłoszeniu wyroku przez TK rozpoczęły się liczne protesty w całej Polsce, organizowane m.in. przez "Strajk kobiet". W ubiegłą niedzielę niektórzy demonstrujący wdzierali się do świątyń, zakłócali modlitwę, dewastowali elewacje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 37 osób zatrzymanych po protestach w Warszawie. Wiemy, kim są zatrzymani