Rajdowcy są już na trasie siódmego odcinka specjalnego. Od rana jednak lider się nie zmienia. Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk najlepiej spisuje się na mazurskich szutrach. Z kolei liderem wśród kierowców walczących o punkty w Mistrzostwach Polski jest Mikołaj Marczyk.

Rajdowcy są już po trasie ósmego odcinka specjalnego. Od rana jednak lider się nie zmienia. Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk najlepiej spisuje się na mazurskich szutrach. Z kolei liderem wśród kierowców walczących o punkty w Mistrzostwach Polski jest Mikołaj Marczyk.

Łukjaniuk od rana deklasuje swoich rywali. Do tej pory wygrał już 6 z 7 dzisiejszych odcinków. Jego przewaga nad drugim Finem Jarim Huttunenem wynosi prawie 39 sekund. Trzeci jest Czech Filip Mares.

Wcześniej Rosjanin także wygrywał. Czy uda mu się dotrzymać do końca? Eksperci wskazują, że jest to kierowca nieobliczalny, więc wszyscy zastanawiają się, czy zdoła utrzymać koncentracje. 

Na ósmym oesie problemy miał Marcin Słobodzian, który wyleciał z trasy. Rajdówka koziołkowała, ale kierowca i pilot wyszli spokojnie z samochodu i nic im się nie stało.

Wicelider mistrzostw Europy Chris Ingram miał z kolei problemy techniczne, awaria wspomagania kierownicy, bardzo wolne tempo jazdy i duże straty na tym odcinku.

W cyklu RSMP prowadzi Mikołaj Marczyk. Tuż za nim plasuje się Łukasz Habaj. Różnice są niewielkie, a to może oznaczać prawdziwe emocje.

Słobodzian miał od rana problemy z autem - kłopoty z silnikiem nie pozwoliły mu na jazdę na 100 proc. Polak tracił systematycznie na każdym odcinku.

Zgodnie z przewidywaniami problemy na trasie miał także Kacper Wróblewski. Kierowca Orlen Teamu OS-y pokonywał jako drugi i musiał czyścić drogę. W takich warunkach niełatwo o dobre rezultaty.

Klasyfikacja 76. Rajdu Polski po 7 odcinkach specjalnych:

1.       Aleksiej Łukjaniuk - 56:07.2

2.       Jari Huttunen - 56:46.1

3.       Filip Mares - 56:59.0

4.       Mikołaj Marczyk - 57:24.7

5.       Łukasz Habaj - 57:26.7

Opracowanie: