Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2 w swoim ostatnim meczu w grupie C mundialu w Katarze. Mimo to biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Przed nami teraz poważny rywal - Francuzi.

Mecz Polaków z Argentyną nie potoczył się po myśli biało-czerwonych. Choć Wojciech Szczęsny popisowo wybronił karnego, to w drugiej połowie Argentyńczycy dali mu popalić i wygrali z nami 2:0.

Mimo tej porażki, Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C. Wszystko dzięki zwycięstwu z Arabią Saudyjską oraz remisowi z Meksykiem. Oba zespoły dzisiaj się zmierzyły i zakończyło się to zwycięstwem drużyny z Ameryki Środkowej 2:1

Mimo takiej samej liczby punktów, to Polska zajęła wyższe miejsce w grupie niż Meksyk dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Teraz przed Polakami walka o ćwierćfinał. Już w niedzielę o godz. 16 czasu polskiego podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z obrońcami tytułu mistrza świata - Francją. 

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronach RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF.

Codziennie po godzinie 20 zapraszamy także na nasz specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na Stronie Głównej RMF24 i społecznościówkach.