W naszym cyklu domowych zabaw dla najmłodszych dziś kolejne propozycje pisankowe, nie zabraknie też zająca, który pozwoli się Wam trochę poruszać. Będzie też propozycja zabawy na balkonie.

Bańki dmuchańki


Bańki mydlane dają dzieciom dużo radości. Można je puszczać na balkonie lub w łazience. Jeśli nie macie odpowiedniego kółeczka do baniek wystarczy lekko nacięta słomka. Brak płynu do baniek także nie jest problemem. Sprawdzi się płyn do naczyń zmieszany z wodą w proporcji: 1 część płynu na 10 części wody. Jeśli macie w domu glicerynę, to także warto ją dodać.  Zapewni bańkom elastyczność. To bardzo pożyteczna zabawa, bo trenuje mięśnie przydatne podczas mówienia.

Piegowata pisanka


By ją stworzyć potrzebne będą farbki i stara szczoteczka do zębów. Szczoteczkę maczamy w farbie. Pstrykając palcem, spryskujemy ugotowane jajko. Po wyschnięciu jednej warstwy nakładamy drugą w innym kolorze.  W ten sposób uzyskamy wielobarwny efekt. Uwaga to bardzo brudząca zabawa. Trzeba dobrze zabezpieczyć mieszkanie.

Jajo w kaszy


Ta nazwa zabawy brzmi trochę jak przepis na obiad, ale to jednak nie to. Ugotowane jajka smarujemy klejem i pokrywamy dowolną kaszą, tak by skorupka dokładnie oblepiła się ziarenkami. Do tego celu dobrze nadaje się zwłaszcza kasza jaglana, jęczmienna i surowy amarantus, ale możecie poeksperymentować też z innymi rzeczami, które macie w kuchni. Możecie również dołożyć brokat.

Świąteczne bazie


Świąteczny rysunek można wykonać farbami i patyczkami higienicznymi. Malujemy gałązkę a następnie patyczkiem maczanym w  białej i brązowej farbie odciskamy bazie. Całość możemy udekorować wyciętą kokardką.

Zając łapiący piłeczki


Wycinamy ze sztywnej tektury zająca. Następnie z drugiego kartonu doklejamy rączki w formie obręczy. Mocujemy zająca do mebli i zaczynamy grę. Zadanie polega na trafianiu piłeczkami do środka obręczy.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Twoje dziecko się nudzi? Zaproponuj mu WF w domu!

Opracowanie: