W wieku 87 lat zmarł Larry King, wieloletni współpracownik telewizji CNN, nestor amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego. 3 stycznia trafił do szpitala z powodu Covid-19.

Od początku, kiedy Larry King na początku stycznia trafił do szpitala w Los Angeles, jego stan był poważny. Problem stanowiły choroby poboczne, King cierpiał bowiem na cukrzycę typu 2, raka płuc i miał za sobą kilka zawałów.

Larry King przez blisko 25 lat pracował dla CNN, gdzie prowadził własny program "Larry King Live".

Miał na swoim koncie blisko 40 tys. wywiadów.

Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 roku. Przeprowadził wywiady m.in. z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem i przywódcą Palestyńczyków Yasserem Arafatem. Wśród jego rozmówców była Nancy Reagan, Barbara Bush i Tony Blair. Jego gośćmi byli też: Frank Sinatra, Marlon Brando, Barbra Streisand, Madonna i  Michael Jordan.

Larry King - kim był

Larry King, a właściwie Leib Harvey Zeiger, pochodził z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny.

Larry King był jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskim dziennikarstwie telewizyjnym.

"Podwinięte rękawy koszuli, szelki, barwne krawaty i okulary w ciężkiej oprawie to charakterystyczne rysy tworzące jego wizerunek medialny" - pisał o nim francuski portal France 24.

King rozpoczął karierę dziennikarską w 1957 roku, gdy podjął pracę w radio. Od 1978 roku prowadził nocny talk-show na falach Mutual Radio Network.

W czerwcu 1985 zatrudniono go w telewizji CNN, gdzie był gospodarzem nadawanego z Los Angeles "Larry King Live".

W  2012 roku, dwa lata po odejściu z CNN, zaczął prowadzić program "Larry King Now" w płatnej, internetowej Ora TV, którą założył. W 2013 roku wystartował jego kolejny program "Politykując z Larrym Kingiem" (Politicking with Larry King).