"Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Przed meczem z Hiszpanią mam dobre przeczucia" - przekonywał na konferencji prasowej w Gdańsku trener reprezentacji Włoch Cesare Prandelli. Z mistrzami świata i Europy jego drużyna zmierzy się w trzecim dniu mistrzostw Europy.

Kiedy Włosi grają na swoim poziomie, mogą być silną konkurencją dla Hiszpanii. Nasza gra musi być dynamiczna i aktywna, postaramy się trzymać Hiszpanów daleko od naszego pola karnego. Musimy dobrze wykorzystać całą naszą energię - podkreślał selekcjoner.

Futbol włoski i hiszpański bardzo się różnią, ale właśnie dlatego niedzielny mecz będzie wielkim show, wspaniałym pokazem piłki nożnej. Niezależnie od tego, w jakim składzie wyjdzie na mecz drużyna hiszpańska, ma ona swoją stałą filozofię gry, jest bardzo silnym zespołem - mówił Prandelli.

Bramkarz Gianluigi Buffon podkreślał z kolei, że jego zespół przyjechał na Euro 2012, by zaskoczyć wszystkich kibiców. Jesteśmy zespołem, który każdy przeciwnik powinien szanować - mówił.

Włosi walczą na polsko-ukraińskich mistrzostwach w grupie C. Na początek zmierzą się w Gdańsku z Hiszpanami, później zagrają w Poznaniu z Chorwacją i Irlandią.