Tego jeszcze nie widzieliście. Słynny portugalski karykaturzysta Ricardo Galvao narysował żartobliwe portrety wszystkich reprezentacji na Euro. Jak wypadli Polacy? Zobaczcie sami!

Jeden z najsłynniejszych portugalskich rysowników na swojej stronie zamieścił przerysowane portrety piłkarzy, którzy zagrają na Euro 2012. Niestety, nie wszystkich. Z polskiej reprezentacji na karykatury załapali się m.in. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Jakub Błaszczykowski oraz szkoleniowiec Franciszek Smuda. Jak Wam się podobają?

Warto obejrzeć także portrety pozostałych reprezentacji. Kto wygląda jak cwaniak, kto jak gapa, a kto jak przybysz z innej planety? Które karykatury udały się bardziej, a które mniej? Kto jest najbardziej podobny do oryginału? Przekonajcie się sami. Zobaczcie koniecznie bloga Galvao!

Wielokrotnie nagradzany artysta

Ricardo Galvao to jeden z najsłynniejszych portugalskich rysowników. Urodził się w 1974 r. w Torres Vedras w 1974r. Ukończył studia ekonomiczne na Universidade Católica Portuguesa w 1997r. Od 1992 pracuje jako karykaturzysta w dzienniku "A Bola".

Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Portugalii, podczas salonów i festiwali krajowych i międzynarodowych w Brazylii, Danii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Kostaryce i Chorwacji. Wśród licznych nagród, które otrzymał, znajdują się kolejne nagrody Krajowego Salonu Karykatury, Nagroda Humoru Instytutu Młodzieży czy Nagroda Państwowa za Komiks Prasowy.