UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Chorwackiego Związku Piłki Nożnej (HNS). Chodzi o zachowanie kibiców tego kraju w czasie czwartkowego meczu z Włochami, kiedy na trybunach rozbrzmiały obraźliwe przyśpiewki, a na boisko poleciały banany.

W czasie meczu chorwaccy kibice zapalili na trybunach petardy i rzucali je na boisko. W drugiej połowie sędzia Howard Webb musiał przez to na krótko przerwać grę. Nie zabrakło też przyśpiewek obrażających rywali, a jak wynika z oświadczenia UEFA, na boisko poleciały również banany.

Organizacja Football Against Rasism in Europe (FARE), która ściśle współpracuje z UEFA, odnotowała poza tym zachowanie liczącej 300-500 kibiców grupy Chorwatów, którzy obrażali czarnoskórego włoskiego napastnika Mario Balotellego.

Wynik postępowania przed Komisją Kontroli i Dyscypliny UEFA zostanie ogłoszony we wtorek.

Na boisku mecz zakończył się remisem 1:1.