Eusebio, legenda światowego futbolu, wyszedł dzisiaj rano ze Szpitala Miejskiego w Poznaniu i odleciał do kraju - poinformował rzecznik Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego w Poznaniu Tomasz Stube. Były portugalski piłkarz poczuł się źle, gdy w Opalenicy oglądał transmisję meczu Hiszpania - Francja.

"Wyniki badań medycznych Eusebio, legendy portugalskiego futbolu, są pozytywne i zadowalające. Były piłkarz prawdopodobnie we wtorek opuści szpital" - poinformował rzecznik Szpitala Miejskiego w Poznaniu Andrzej Rusek. czytaj więcej

Eusebio w niedzielę trafił do szpitala w Nowym Tomyślu z podejrzeniem zawału serca (ok. 25 km od Opalenicy). Później przetransportowano go śmigłowcem do Szpitala Miejskiego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, który zabezpiecza opiekę medyczną dla kibiców i gości Euro 2012. Były piłkarz cierpi na nadciśnienie. W tym roku już trzykrotnie był w szpitalu.

Eusebio to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. Był brązowym medalistą mistrzostw świata w 1966 roku, podczas których został królem strzelców (9 bramek). Zdobył "Złotą Piłkę" dla najlepszego zawodnika Europy w plebiscycie France Football w 1965 roku. W reprezentacji wystąpił w 64 meczach, zdobywając 41 goli. Dziesięciokrotnie z Benficą Lizbona sięgnął po tytuł mistrza Portugalii.