"Uwagi pod adresem wieku pana posła są niestosowne, a pana posła proszę o skupienie się na przedmiocie ustawy, którą za chwilę mamy przegłosowywać" - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia, kończąc burzliwą dyskusję przed głosowaniem ws. projektu ustawy o handlu w niedziele i święta. Do nietypowej sytuacji doszło, gdy z mównicy sejmowej przemawiał Adam Gomoła (Polska 2050).

Do burzliwej dyskusji posłów doszło tuż przed głosowaniem ws. ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, gdy przemawiał parlamentarzysta Polski 2050 Adam Gomoła. W styczniu poseł skończy 25 lat.

"Jedyny przedstawiciel "Gen Z"

Nie tylko jako poseł-sprawozdawca, ale także jako jedyny przedstawiciel Gen Z, pokolenia Z, w tej izbie, nie mogę nie wspomnieć o sytuacji studentów - powiedział Gomoła z mównicy sejmowej.

Szanowni państwo, według raportu "Portfel studenta" przygotowanego przez Związek Banków Polskich w 2016 roku, gdy PiS obejmował rządy, średni koszt życia studenta wynosił 1,5 tys. złotych. W ostatnim roku państwa rządów... - mówił poseł Polski 2050, ale przerwały mu okrzyki wielu posłów.

Bardzo państwa proszę o ciszę. Uwagi pod adresem wieku pana posła są niestosowne, a pana posła proszę o skupienie się na przedmiocie ustawy, którą za chwilę mamy przegłosowywać - zabrał głos marszałek Sejmu.

Nawiązując do słów posła Adama Gomoły o pokoleniu "Z" poseł o nazwisku Kaleta najprawdopodobniej powiedział "Jay-Z". Jay-Z to amerykański raper i przedsiębiorca.

Nie Jay-Z, panie pośle Kaleta, tylko Gen Z. Tak, to są dwa różne zjawiska - dodał Szymon Hołownia.

W Sejmie obecnej kadencji zasiada dwóch posłów o nazwisku Kaleta - Sebastian Kaleta i Piotr Kaleta (obaj są z PiS).

Poseł o pracy studentów

Adam Gomoła mówił dalej o sytuacji studentów.

Jak studenci mają sobie zrekompensować sobie koszty życia w momencie, kiedy tak szalejącej drożyna jest. A podczas studiach stacjonarnych nie mają możliwości zarabiania sobie w weekendy, także w niedzielę. No chyba, że pójdą do sieci sklepów oczywiście o zagranicznym kapitale, które przekształciły się w placówki pocztowe, które są z takim płazem w logo. Panie premierze, za to, co zgotował pan najmłodszym wyborcom, to płazem po prostu nie ujdzie. Zresztą już nie uszło, widzieliśmy jaki był werdykt 15 października - stwierdził poseł.

Po dyskusji odbyło się głosowanie w sprawie ustawy o handlu w niedzielę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.