Robert Lewandowski będzie na podium w plebiscycie Złotej Piłki gazety France Football – przekazali dziennikarze "Bilda". Wszystko będzie jasne już w poniedziałek wieczorem.

Gala "Złotej Piłki" rozpocznie się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 20:00 w paryskim Theatre du Chatelet. Robert Lewandowski jest jednym z faworytów głosowania.

Polski piłkarz tę prestiżową nagrodę mógł dostać już rok temu, ale wtedy francuskie pismo zrezygnowało z jej przyznania ze względu na pandemię. Polak został wtedy Piłkarzem Roku FIFA.

Jak poinformowali dziennikarze niemieckiego "Bilda" Christian Falk i Tobi Altschaeffl w podcaście "Bayern Insider", Polak znajdzie się na podium plebiscytu. Taką informację mieli mu przekazać organizatorzy.

To oznacza, że Lewandowski osiągnie najlepsze miejsce w tym plebiscycie w karierze. Najwyżej był w 2015 roku, kiedy zajął 4. pozycję za Leo Messim, Cristiano Ronaldo i Neymarem.

Dwóch Polaków na podium głosowania

Robert Lewandowski będzie trzecim Polakiem, który znalazłby się na podium plebiscytu o "Złotą Piłkę". W 1974 roku trzeci był Kazimierz Deyna (wyprzedził go Holender Johan Cruyff i Niemiec Franz Bekenbauer), a w 1982 roku taką samą lokatę zajął Zbigniew Boniek (wyprzedzony przez Włocha Paolo Rossiego i Francuza Alaine’a Giresse’a).

Ten rok jest bardzo udany dla Lewandowskiego. Od stycznia strzelił już 64 gole.