Nie żyje aktor Paweł Krolikowski. Zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat.

Zmarł Paweł Królikowski, aktor, do niedawna prezes ZASP - potwierdza Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. 

Paweł Królikowski w grudniu trafił w poważnym stanie do szpitala. Przeszedł tam zabieg usunięcia tętniaka mózgu - po raz drugi, bo aktor poddał się operacji neurochirurgicznej również w 2015 roku.  

Aktor filmowy, telewizyjny, teatralny. Realizował programy dla młodych widzów

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Był też prezenterem i realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich.Aktor zadebiutował na dużym ekranie w 1984 roku w filmie dla dzieci i młodzieży "Dzień kolibra". 

W 1987 roku Paweł Krolikowski ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W czasie studiów zagrał w telewizyjnym filmie Łukasza Wylężałka "Ludożerca" (1987), przygodowej "Opowieści Harleya" (1987), do której skomponował i napisał tekst piosenki "Mój Harley", a także w dramacie "Pantarej" (1987), gdzie wystąpił w roli narkomana. 

Zaraz po studiach Królikowski związał się z Teatrem Studyjnym'83 im. Juliana Tuwima w Łodzi (1987-1990). Następnie przeprowadził się do Wrocławia, gdzie reżyser Jan Jakub Kolski zaproponował mu zrobienie własnego programu w Oddziale Regionalnym Telewizji Wrocław TVP3. Przez 13 lat realizował programy dla młodych widzów - w tym "Truskawkowe studio", do którego napisał ponad sto piosenek.

Krolikowski powrócił na szklany ekran rolą dziennikarza w serialu "Czwarta władza". Widzowie zapamiętali go m.in. z roli lekarza onkologa profesora Sławomira Starzyńskiego w telenoweli "Na dobre i na złe", policjanta Igora Rosłonia (w jednym z odcinków nazwanego Jaworek) w serialu "PitBull" (2007-2008), w roli policjanta w serialu "Fałszerze - powrót Sfory" (2006) oraz Kusego w serialu "Ranczo" (od 2006-2016).

Za najważniejszą i najbardziej dojrzałą rolę Pawła Królikowskiego uchodzi kreacja w "Helu" Kingi Dębskiej (2009).