W Warszawie i w Brukseli ruszyła karuzela nazwisk. W Polsce z rządu odejdą ministrowie, którzy w niedzielnych wyborach zdobyli mandaty europosłów, a w Brukseli rozpoczął się szczyt, na którym unijni liderzy rozmawiają o obsadzie kluczowych stanowisk w Unii. 18-letni sprawca wczorajszego ataku w szkole w Brześciu Kujawskim przyznał się do usiłowania zabójstwa wielu osób – grozi mu dożywocie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed bardzo silnym wiatrem i burzami z gradem - ostrzeżenie dotyczy w sumie aż 13 województw. Kibice siatkówki mieli powody do radości: w meczu Ligi Narodów biało-czerwone pokonały drużynę Bułgarii 3:1. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje wtorku!

Rekonstrukcja - kto, za kogo, do czego i kiedy?

Ministrowie, którzy w niedzielnych wyborach zdobyli mandaty europosłów odejdą z rządu w najbliższych dniach. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kto zajmie ich miejsca, wiadomo tylko, że niektórych niełatwo będzie zastąpić. 

Klimat, energia, gospodarka. Morawiecki o obsadzie najważniejszych stanowisk w Unii

Klimat, energia i gospodarka: poglądy kandydatów w tych obszarach będą - jak ujawnił Mateusz Morawiecki - najistotniejsze dla polskich władz przy obsadzie kluczowych stanowisk w Unii Europejskiej. W Brukseli ruszył dzisiaj szczyt, w trakcie którego liderzy państw i rządów będą rozmawiać nt. obsady najważniejszych stanowisk w nowym unijnym rozdaniu.

O kandydaturze Marosza Szefczovicza, wiceszefa Komisji Europejskiej, którego nazwisko brane jest pod uwagę w kontekście różnych wysokich stanowisk, Morawiecki mówił - jak zauważa korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon - w sposób uprzejmy, ale równocześnie zaznaczył, że Słowak nie jest jedynym kandydatem.

Szef polskiego rządu dał także do zrozumienia, że Grupa Wyszehradzka niekoniecznie musi wysunąć wspólnych kandydatów.

Tusk: Gdybyście się mieli podzielić, to zastanówcie się trzy razy

"Wynik Koalicji Europejskiej jest wysoki, wyższy niż wskazywałyby na to badania. Natomiast wynik PiS-u jest wyraźnie lepszy niż można się było spodziewać" - mówił w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Przyznał jednak, że jest nieco rozczarowany. "Moje serce biło dla koleżanek i kolegów z opozycji, ale trzeba wyniki szanować" - powiedział. Zapowiedział także trzymanie kciuków za sojusz. "Oni (KE) znają moją opinię - mówiąc tak z grubsza: gdybyście mieli się podzielić, to zastanówcie się trzy razy, czy na pewno macie, podzieleni, pomysł na zwycięstwo. Moim zdaniem nie warto marnować tego wielkiego wysiłku, też wysiłku wyborców" - mówił były lider Platformy.

Wiosna Roberta Biedronia jesienią wystartuje samodzielnie w wyborach parlamentarnych

Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest nasz plan działania - oświadczył lider partii Robert Biedroń. Zaznaczył, że Wiosna jest gotowa na rozmowy z wszystkimi siłami postępowymi.

Sprawca ataku w Brześciu Kujawskim chciał zabić wiele osób. Grozi mu dożywocie

18-letni sprawca wczorajszego ataku w szkole w Brześciu Kujawskim przyznał się do usiłowania zabójstwa wielu osób. Taki też usłyszał zarzut. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Alert RCB: Burze z gradem, wiatr do 100 km/h. Ostrzeżenia dla 13 województw

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y z ostrzeżeniami w związku z silnym wiatrem z porywami do 100 km/h oraz burzami z gradem. Ostrzeżenia IMGW obowiązują już dla 13 województw!

Liga Narodów siatkarek: Polki lepsze od Bułgarek, koncert Malwiny Smarzek

Trzecie zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów: biało-czerwone pokonały w holenderskim Apeldoorn drużynę Bułgarii 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:17). Do zwycięstwa poprowadziła je Malwina Smarzek, która zdobyła aż 41 punktów, co jest rekordem rozgrywek. W środę drużynę Jacka Nawrockiego czeka pojedynek z Brazylią.