To był weekend pełen emocji. Działo się dużo nie tylko w sporcie ale i polityce. Poruszające kwestie dotyczące ostatnich wydarzeń, o których było głośno w mediach komentował na antenie RMF FM w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem Jarosław Kaczyński. Nie brakło trudnych pytań o budowę dwóch wież, spółkę Srebrna, czy horrendalne zarobki współpracowników prezesa NBP Adama Glapińskiego. Mieszkańcy Gdańska udali się do urn, by po śmierci Pawła Adamowicza zdecydować, kto będzie rządził miastem przez najbliższe pięć lat. Niezapomnianych przeżyć dostarczyli nam także polscy sportowcy. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni reprezentanci naszego kraju zdobyli łącznie 10 medali, z czego sześć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy. Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych wydarzeń weekendu.

Wybory prezydenta Gdańska: Głosowanie zakończone, jutro poznamy wyniki

O godzinie 21:00 w Gdańsku zakończyły się przedterminowe wybory nowego prezydenta miasta. Do wyścigu o prezydencki fotel stanęli: Aleksandra Dulkiewicz - prawniczka pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska, reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba.


Jarosław Kaczyński w RMF FM: Nie jestem dyktatorem

Ja naprawdę nie jestem dyktatorem. Mam niemały wpływ na to, co się dzieje po prawej stronie sceny politycznej, ale dalece nie taki, jaki jest mi przypisywany - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na antenie RMF FM w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

CAŁA ROZMOWA KRZYSZTOFA ZIEMCA Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Kaczyński o sprawie "Srebrnej": Stawię się w prokuraturze

Ja się nie mam powodu niczego obawiać, natomiast jeżeli chodzi o nagranie, to ja byłem jednak zaskoczony tym, że ten pan mnie nagrywał. Ale takie rzeczy się zdarzają - powiedział Jarosław Kaczyński w Rozmowie Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Śledztwo w moim przekonaniu sensu nie ma, ale to jest już decyzja prokuratury. Ja nie chcę w żadnym wypadku na nią wpływać. (...) Jeśli zostanie wszczęte - oczywiście stawię się w prokuraturze. Przecież jakie mam inne wyjście? Jestem obywatelem jak każdy inny - dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński o zarobkach w NBP: Są bardzo wysokie

Zarobki dyrektorów w NBP są na pewno bardzo wysokie. (...) Ja po tym ujawnieniu na pewno będę chciał z prezesem Glapińskim rozmawiać, tylko że proszę pamiętać, że ja nie jestem przełożonym prezesa Glapińskiego - przypominał prezes PiS w Rozmowie Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

Jarosław Kaczyński: Oczekujemy jednoznacznych przeprosin ze strony Izraela

Ta wypowiedź była arcyskandaliczna. Natomiast jeśli chodzi o wypowiedź samego premiera Netanjahu - nastąpiło coś w rodzaju przeprosin. I my do końca nie wiemy, co on powiedział. On to powiedział bez kamer, bez mikrofonów, po hebrajsku - przypominał prezes PiS Jarosław Kaczyński w internetowej części Rozmowy Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

W weekend posypały się medale

To był niezwykle emocjonujący weekend dla biało-czerwonych. Medalową stawkę otworzyli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Po fantastycznych skokach, które niewątpliwie przejdą do historii, polscy skoczkowie sięgnęli po tytuły mistrzów świata. Przypomnijmy, że w pierwszej serii konkursu nasi reprezentanci zajmowali 27. i 18. miejsce. Kilka godzin później Michał Haratyk zdobył złoto w pchnięciu kulą, podczas halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Z medalami z Glasgow wyjadą także polscy tyczkarze. Swoim skokiem na wysokość 5,90 Paweł Wojciechowski pokonał rywali i zdobył złoto. Wicemistrzem Europy w skoku o tyczce został natomiast Piotr Lisek. Bezkonkurencyjna okazała się także Ewa Swoboda, która weszła na najwyższe miejsce podium po biegu na 60 metrów. Historyczny sukces osiągnął także Mateusz Rudyk zostając pierwszym polskim medalistą mistrzostw świata w kolarstwie torowym w konkurencji sprintu. Swoich rywali pokonali także w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski (złoto) oraz Sofia Ennaoui (srebro) oraz sztafeta kobiet 4x400 m w składzieAnna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic.


Kapsuła Dragon zacumowała w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zbudowana przez firmę SpaceX załogowa wersja kapsuły Dragon zacumowała przed południem czasu polskiego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pozostanie ona na stacji do 8 marca, po czym powróci na Ziemię.