Koncern Ford prosi nabywców modelu Escape 2013, żeby natychmiast przestali jeździć autami. Powodem jest wadliwa instalacja paliwowa. Może ona wywołać pożar silnika. Chodzi wyłącznie o pojazdy wyposażone w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra, sprzedawane w USA i Kanadzie.

Klienci, którzy kupili Forda Escape 2013 z tym właśnie silnikiem powinni natychmiast zgłosić się do producenta. Koncern wie o trzech przypadkach pożaru silników. Dwa razy silniki zapaliły się w zakładzie produkcyjnym, a jeden już podczas jazdy. Nikomu nic się nie stało. Winne są przewody paliwowe, które mogą pękać i przepuszczać paliwo.

Usterka dotyczy samochodów w USA i Kanadzie

Problem dotyczy w sumie 11,5 tys. samochodów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Do tej pory sprzedano 4,8 tys. egzemplarzy, bo auta pojawiły się na rynku miesiąc temu. Podejmujemy bardzo szybkie działania w trosce o naszych klientów - zapewnił rzecznik Forda, Marcey Zwiebel.

Amerykański koncern motoryzacyjny już po raz drugi w ostatnim czasie był zmuszony odwołać nowego Escape'a. W sobotę firma ogłosiła tymczasowe wycofanie ponad 10 tysięcy egzemplarzy tego modelu, ponieważ wykładzina podłogowa przy pedałach mogła utrudniać hamowanie.

Ford Escape 2013, samochód typu SUV, to jeden z najczęściej sprzedawanych modeli tego producenta.