Co jedli, jak żyli, jaka muzykę grali - wszystkie tajemnice Romów poznacie na krakowskich Błoniach. Spotkacie tam i porozmawiacie także z tymi, którzy podróżowali po Polsce kolorowymi taborami.

W stolicy Małopolski już po raz drugi trwają Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej. Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie tradycyjnych tańców, muzyki i pokazów romskiego rzemiosła. Mniejszość romska w Polsce ma bogatą kulturę i tradycje, która wciąż jest dla wielu Polaków tajemnicą. By to zmienić, do Krakowa przyjadą romskie zespoły m.in. ze Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Ukrainy i Białorusi.

Dni Kultury Romskiej są skierowane zarówno do rodowitych mieszkańców Krakowa, jak i tłumnie odwiedzających miasto turystów. Wszyscy oni będą mogli zobaczyć namioty i wozy romskiego taboru, posłuchać muzyki czy nawet skosztować potraw typowych dla tej kultury. Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w 2012 cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza na trwałe wpisze się w kulturalny krajobraz Grodu Kraka. Zamierzają też rozszerzyć formułę imprezy, która miałaby się zmienić w festiwal wielu kultur.