Pojawił się pełny zwiastun specjalnego programu z aktorami Harry'ego Pottera - "20. rocznica: Powrót do Hogwartu". Widzimy w nim m.in. Emmę Watson, Ruperta Grinta i oczywiście Daniela Radcliffe'a. Emisja 1 stycznia na HBO Max. W Polsce zobaczymy go na platformie HBO Go.

W specjalnym programie pojawią się też m.in. Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Ian Hart, Toby Jones, Matthew Lewis oraz Evanna Lynch.

Seria filmów oparta na opowieściach J.K. Rowling o chłopcu z talentem do magii zarobiła na całym świecie około 7,8 miliarda dolarów. W listopadzie minęła 20. rocznica światowej premiery pierwszego z tych filmów: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Z tej okazji powstał specjalny program "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts".

Jak ogłosiło studio filmowe Warner Bros., w odcinku specjalnym aktorzy i twórcy powrócą do oryginalnych filmowych wnętrz szkoły z internatem w Hogwarcie, które pojawiły się w pierwszym filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny". Będą wspominać dawne dzieje oraz odpowiadać na pytania.

Osiem filmów z serii o "Harrym Potterze"

Ekranizacja powieści J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w reżyserii Chrisa Columbusa miała swoją światową premierę 4 listopada 2001 r. W Polsce film można było zobaczyć na początku 2002 roku.

Powstało 8 filmów z serii o "Harrym Potterze". Ostatnia z książkowych części "Harry Potter i Insygnia Śmierci" została podzielona na dwie części na ekranie.

Filmy otrzymały 14 nominacji do Nagród Akademii Filmowej. Seria zdobyła łącznie 129 międzynarodowych nagród filmowych.

Opracowanie: