Film „Chrzest" w reżyserii Marcina Wrony został zakwalifikowany do konkursu debiutów i drugich filmów "Zabaltegi - Nowi reżyserzy". 58. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian odbędzie się w dniach 17-25 września.

W maju film Wrony zdobył Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorów Wojciecha Zielińskiego i Tomasza Schuchardta jury nagrodziło za pierwszoplanowe rolę męskie. "Chrzest" dostał też wyróżnienie za montaż.

Bohaterem filmu jest Michał (Wojciech Zieliński), chłopak z prowincji, który po kryminalnym epizodzie w rodzinnym miasteczku przeprowadza się do Warszawy. Michał chce uciec z przestępczego środowiska, ale ciąży na nim wyrok mafii. Michał ma to, o czym marzył. Piękną żonę Magdę (Natalia Rybicka), nowonarodzonego synka, niezłą pracę. Sprowadza Janka (Tomasz Schuchardt), przyjaciela z dawnych lat, aby został ojcem chrzestnym dziecka. To tylko początek planu Michała, który prosi przyjaciela, by zainteresował się jego żoną... Początkowo plan spełnia się, ale Michałowi coraz trudniej się z nim pogodzić.

W kinach "Chrzest" w reżyserii Marcina Wrony pojawi się 22 października 2010.