Książę Harry i jego żona Meghan Markle będą produkować i nagrywać podcasty. Podpisali w tej sprawie umowę z platformą Spotify.

Umowa, której podpisanie ogłoszono we wtorek, dotyczy współpracy pomiędzy Spotify a firmą Archewell Audio, założoną przez Harry'ego i Meghan. Wiadomo, że książę i jego żona będą nie tylko produkować podcasty, ale w niektórych przypadkach sami wystąpią w roli prowadzących. Celem ich współpracy ze Spotify ma być "zbudowanie wspólnoty opartej na doświadczeniach, opowieściach i wartościach". 

Pierwsze serie podcastów wyprodukowane przez Harry'ego i Meghan mają mieć premierę w 2021 roku. Jeszcze w tym roku ma się pojawić świąteczna audycja specjalna, którą wspólnie poprowadzą. 

W podcastach uwielbiamy to, że skłaniają nas do tego, by poświęcić chwilę i naprawdę słuchać, połączyć się z innymi bez czegoś, co rozprasza - podkreślają Harry i Meghan we wspólnym oświadczeniu. Nigdy nie było to ważniejsze niż właśnie teraz - kiedy słuchamy się nawzajem, słuchamy swoich opowieści, przypominamy sobie o tym, że jesteśmy połączeni - dodali.

Harry i Meghan mają w planach także produkcje dla Netflixa

Podcasty to już kolejna aktywność Harry'ego i Meghan na rynku audiowizualnym. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że para podpisała umowę z Netflixem.  Ma produkować dla popularnej platformy streamingowej m.in. dokumenty, filmy fabularne i programy dla dzieci. 

Wcześniej platforma Netflix pozyskała do współpracy m.in. Baracka i Michelle Obamów - byłą pierwsza parę USA. Wyprodukowany przez nich dokument "Amerykańska fabryka" został nagrodzony Oscarem.