5 lipca rozpocznie się Pohoda Festival - największa impreza muzyczna na Słowacji, która jest organizowana pod gołym niebem. Podobnie jak w latach ubiegłych, ten trzydniowy festiwal odbędzie się na lotnisku w Trenczynie. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w licznych koncertach zlokalizowanych na dziewięciu scenach.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1997 roku. Choć początkowo zakładano, że będzie to wydarzenie jednodniowe, jego duża popularność sprawiła, iż Pohoda Festival rozrósł się do trzech dni. Dziś na uczestników festiwalu czekają występy zespołów z różnych stron świata. Będzie można posłuchać artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne: od rocka, poprzez jazz, folk, ska, pop, aż po reggae i punk. W programie znajdą się także spektakle teatralne, balet, pokazy tańca nowoczesnego, projekcje filmów oraz dyskusje z udziałem organizacji charytatywnych.

Na scenach w Trenczynie, obok niszowych artystów z całej Europy, zaprezentują się też światowe gwiazdy. Wystąpią między innymi: indie-rockowy zespół The Kooks, amerykański wokalista rockowy Lou Reed, grupa grająca alternatywnego rocka – Kasabian, soulowy wykonawca Aloe Blacc oraz elektroniczny duet Orbital.

Chętni do udziału w tym wydarzeniu, mogą zakupić trzydniowy karnet. Obejmuje on nocleg na polu namiotowym i kosztuje 85 euro. Dodatkowo za przyczepę kempingową trzeba będzie zapłacić 25 euro.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pohoda Festival.