Hiszpański piłkarz Andres Iniesta, który 1 lipca w Kijowie zdobył z drużyną tytuł mistrza Europy, użyczył swojego głosu piratowi Albino w animowanym filmie "Piraci!" produkcji znanej wytwórni Aardman. Promocja filmu odbyła się wczoraj w rodzinnej miejscowości pomocnika Barcelony - Fuentealbilla. "Piraci!" swoją premierę w Hiszpanii będą mieli 17 sierpnia.

Gdy sobie pomyślę, że moja córka rozpozna mnie w przyszłości w filmie animowanym, bardzo mnie to cieszy - powiedział Iniesta po otrzymaniu propozycji wcielenia się w jedną z postaci.

To było wyjątkowe i bardzo ciekawe doświadczenie. Miło było wziąć udział w czymś, co nie ma nic wspólnego z moim codziennym zajęciem. Nie zajmę się jednak tym na poważnie, co niewątpliwie jest wielką stratą dla kina - żartował Hiszpan.

Iniesta wystąpił w produkcji u boku sławnej aktorki Salmy Hayek. Jak przyznał, w historii pojawia się wiele wartości, które obowiązują także na piłkarskim boisku. Albino jest lojalnym i skromnym korsarzem, który stara się pomóc swojemu kapitanowi w zdobyciu tytułu "Pirata roku".

Takie zachowanie jest częścią życia i jest szczególnie istotne, kiedy pracuje się w jakimkolwiek zespole - zaznaczył.